Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House we Wrocławiu

  • Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House we Wrocławiu
  • Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House we Wrocławiu
  • Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House we Wrocławiu

Nowoczesne technologie posadzkowe w Retro Office House we Wrocławiu

06 lis 2018

Retro Office House to prestiżowy biurowiec zlokalizowany u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej we Wrocławiu, zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates i zrealizowany przez spółkę z grupy LC Corp. Budynek, oddany do użytku wiosną tego roku, łączy najlepsze tradycje wrocławskiej architektury początku XX wieku z nowoczesnymi technologiami. W garażu podziemnym oraz w reprezentacyjnym patio obiektu zastosowano wysokiej jakości posadzki żywiczne, których producentem jest Flowcrete Polska.

Retro Office House to budynek biurowy z częścią handlowo-usługową o 6 kondygnacjach nadziemnych oraz jednej podziemnej, na której znajduje się parking. Obiekt położony w sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia wyróżnia nowoczesna i prosta forma architektoniczna oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, m.in. bezspoinowych posadzek żywicznych. W garażu podziemnym Retro Office House, gdzie znajduje się 155 miejsc postojowych, na 4 000 m kw. wykonano specjalistyczne posadzki Deckshield, w kolorze szarym, z białym oznaczeniami poziomymi.

Deckshield to posadzki parkingowe na bazie żywicy poliuretanowej, przeznaczone do ochrony betonowych płyt stropowych przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów. Powłoki te są elastyczne i wodoszczelne, wytrzymałe mechanicznie i odporne na ścieranie oraz mają wysoką zdolność mostkowania rys w podłożu, przez co skutecznie zabezpieczają elementy konstrukcyjne. Dodatek piasku nadaje posadzkom wykonanym w tej technologii właściwości przeciwpoślizgowe. Są one także odporne na działanie paliwa, olejów, smarów oraz chlorków zawartych w solach odladzających, przewożonych na oponach.

W reprezentacyjnym, wewnętrznym patio biurowca, na powierzchni 1 600 m kw., zastosowano wysokiej klasy posadzki typu terazzo żywiczne – Mondéco Classic. Eleganckie posadzki na bazie żywicy w czarnym kolorze z dodatkiem czarnego kruszywa marmurowego mają subtelny połysk i doskonale wpisują się w przestronne, pełne blasku wnętrze. Stanowią przy tym atrakcyjne tło dla prezentowanych w atrium dzieł sztuki.

Mondéco Classic to dekoracyjne posadzki wykonywane z masy złożonej z barwionej żywicy epoksydowej oraz kruszywa marmurowego. W wyniku wielokrotnego szlifowania i polerowania oraz odpowiedniej impregnacji ich powierzchnia przypomina polerowany kamień. Dodatkowo jest nienasiąkliwa i łatwa do utrzymania w czystości, a przy tym odporna na ścieranie, dzięki czemu posadzki te doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej.

„Aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki działania i rozwoju biznesu w Retro Office House zastosowaliśmy wyłącznie najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Posadzki żywiczne na parkingu to nowoczesne rozwiązanie, które korzystnie wpływa nie tylko na estetykę, ale także na jego funkcjonalność. Z kolei szlifowane terazzo w wyrazistym, czarnym kolorze nadało wnętrzu patio elegancki, stylowy charakter” – powiedział Witold Stańczak, Project Manager w LC Corp.

Posadzki Deckshield w Retro Office House wykonała firma Urszula Urbańska Posadzki Przemysłowe z Wrocławia, a Mondéco – firma EMAC Posadzki z Legnicy. Obie firmy to autoryzowani wykonawcy Flowcrete.

KONIEC

Podoba Ci się post? Podziel się z innymi:

Kontakt

Agnieszka Bąk
Flowcrete Polska Sp. z o.o.
tel. +48 539 815 964
e-mail: agnieszka.bak@flowcrete.com

Piotr Kowalczyk
Flowcrete Polska Sp. z o.o.
tel. +48 883 303 893, 22 879 8907
e-mail: piotr.kowalczyk@flowcrete.com

Uwagi dla redaktorów

Flowcrete Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy Flowcrete, czołowego producenta bezpoinowych posadzek żywicznych do zastosowań przemysłowych i dekoracyjnych.

Grupa Flowcrete posiada oddziały i zakłady produkcyjne na 6 kontynentach.

Flowcrete Polska oferuje światowej klasy rozwiązania posadzkowe na bazie żywic syntetycznych: epoksydowych, poliuretanowych, metakrylowych i winyloestrowych. Posadzki żywiczne Flowcrete przeznaczone są dla wszystkich branż i sektorów gospodarki.

W ofercie Flowcrete Polska znajdują się m. in. wytrzymałe posadzki przemysłowe, higieniczne posadzki antybakteryjne, efektowne kolorystycznie posadzki dekoracyjne, w tym szybkowiążące, wodoodporne posadzki parkingowe, a także szlifowane terazzo żywiczne i specjalistyczne powłoki chemoodporne.

Flowcrete od ponad 20 lat gwarantuje na rynku polskim najwyższą jakość produktów i usług, a także z pełnym zaangażowaniem dba o ochronę środowiska naturalnego i standardy obsługi Klienta.

Bądź na bieżąco